telefon
Opublikowano: 21-09-2017

#1 Nastaw się na odbiorcę anglojęzycznego

Internet konsekwentnie rozrasta się i staje się głównym punktem orientacji dla firm i osób indywidualnych, poszukujących towarów, usług i informacji. W związku z tym, że pionierami użytkowania Internetu były osoby anglojęzyczne, język ten nadal jest rozumiany przez największą liczbę odbiorców, nawet jeśli nie jest on językiem rodzimym. Tyczy się to zwłaszcza rynków Azjatyckich, a w szczególności Japonii, w której mało kto nie posługuje się językiem angielskim.

#2 Internacjonalizacja jest nieunikniona

Strona wielojęzyczna będzie stawała się coraz bardziej niezbędna dla firm i organizacji, w miarę jak proces internacjonalizacji będzie się rozwijał. Obecnie, również w Polsce mieszka coraz więcej cudzoziemców. Są to często osoby, które zostały przesłane tu przez swoją firmę i nie uczą się języka polskiego, a jednak nierzadko potrzebują zrobić zakupy na lokalnym rynku.

#3 Nowi klienci

Posiadanie możliwości komunikacji z całym zagranicznym światem w języku, który go zna, niewątpliwie zwiększy rezultaty nie tylko finansowe, ale też będzie korzystne z punktu marketingu i zapadalności w pamięci klienta marki, usługi czy produktu.

Strona wielojęzyczna na dłuższą metę jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów marketingowych dla Twojej firmy. Jest elementem zwracającym uwagę nowych użytkowników. Służy do budowania relacji z nowymi klientami, a ponadto sprawia, że Twoja marka wygląda na międzynarodową.

#4 Sprzedaż

Gdy na Twojej stronie przybywa strona w kolejnym języku, szansa na zwiększenie sprzedaży Twoich produktów wzrasta o 100%. Niewiele jest innych metod sprzedaży, które umożliwiłyby Twojej firmie taki wzrost, przy tak małym nakładzie finansowym.

#5 Zorientowanie na klienta

Strona wielojęzyczna pokazuje, że myślisz o swoim kliencie. Ten niewielki dodatkowy wysiłek unaocznia, że zależy Ci na nim na tyle, aby zaoferować stronę w jego języku. Tak jak ze wszystkim w biznesie, jeśli klient poczuje, że Tobie zależy, będzie chciał robić interesy właśnie z Tobą.

#6 Zaufanie

Problemem dla wielu kultur jest zaufanie w przypadku robienia zakupów przez Internet, zwłaszcza gdy mają do czynienia z językiem, który nie do końca rozumieją. Oferowanie im alternatywy w postaci zrozumiałego języka pozwala klientowi poczuć się bezpiecznie, bo wie co, jak i od kogo kupuje.

#7 Wrażliwość kulturowa

Jeżeli strona wielojęzyczna jest prawidłowo zaprojektowana, przezwycięża barierę kulturową poprzez umożliwienie dostęp i jej nawigację dzięki wykonanym w języku ojczystym opisom poszczególnych czynności do zrealizowania. To automatycznie przenosi odbiorcę w „strefę komfortu kulturowego” dzięki bezproblemowemu poruszaniu się po stronie, zrozumienie jej i interakcję z nią.

#8  Pobicie konkurencji

Aby być dziś przed konkurencją musisz myśleć poza schematami i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Wiele firm stara się odróżniać na tle innych podobnych firm. Popatrz na swoją konkurencję, skoro ona ma stronę wielojęzyczną, lub choćby w języku angielskim, dlaczego Ty również nie miałbyś jej mieć? Jeśli ona jej nie ma, dlaczego nie miałbyś być pionierem na nowych rynkach i  zdobyć ich przed innymi.

#9 Pokazanie się od strony międzynarodowej

Wyobrażenie jest wszystkim. Strona wielojęzyczna pokazuje, że myślisz, pracujesz i współpracujesz na poziomie międzynarodowym.

#10 SEO

Strony wielojęzyczne są łatwiej znajdowane przez wyszukiwarki. Wyszukiwarki stają się coraz bardziej skuteczne w odszukiwaniu informacji interesujących użytkownika, a dzieje się tak, ponieważ pracują w języku zrozumiałym przez użytkownika, i koncentrują się na jego nawykach i potrzebach. Z tego też powodu wyszukiwarki nie pokazują stron, które nie są w języku ojczystym lub najczęściej używanym przez odbiorcę.

Komentarze

DOŁĄCZ DO NAS

face   gplus

Smart-Way,
ul. Władysława Trylińskiego 2
10-683 Olsztyn

Tel: 502-155-401,
e-mail: biuro@smart-way.eu

Partnerzy

logo-avimedica-min

 

na-strone

 

run

tup